Међународни дан борбе против вршњачког насиља обележава 24. фебруара 2021. године као и сваке године последње среде у фебруару под називом „Дан розих мајицаˮ. Гимназија и стручна школа “Доситеј Обрадовић“ ове године одлучила је да направи једну заједничку фотографију ученика и професора који су обукли розе мајице, или неки други рози детаљ, и тим начином подржали обележавање Међународног дана борбе против вршњачког насиља.

Поред овог вида обележавања, одржана је презентација ученика у одељењу I3 на тему вршњачког насиља, објашњено је шта је насиље и због чега се обележава овај дан облачењем розих мајица.

У одељењу IV3 одржана је радионица на тему самопоуздања, како градимо самопуздање, како насиље утиче на самопуздање и како да уочимо када неко има проблем са самопоуздањем.

Кратак видео који су направили наши ученици погледајте кликом на следећи линк