У јулу месецу у организацији Мађарског Националног Савета представници Средње школе“Наум Наумовски Борче“ из Крушева, Северна Македонија, посетили су нашу школу. Две директорице и професори су разменили искуства, поразговарали о сличностима и разликама у наставним плановима и начину рада, а на крају посете позвани смо на Фестивал хране и културе „Таste of Krushevo“ који се организује крајем септембра.  
 
***********************************
 
Vendégek Észak-Macedóniából
 
A kruševói Naum Naumovski Borče Középiskola igazgatója és szaktanárai valamint Sutus József, az Észak-Macedóniai Magyarok Teleház Szervezetének elnöke júlisbana a Magyar Nemzeti Tanács vendégeként tanulmányúton járt Törökkanizsán a Dositej Obradović Gimnázium és Szakiskolában. Az iskolánkban megtartott kerekasztal beszélgetésen tapasztalatcserére került sor a két igazgatónő és a szaktanárok között valamint iskolánk meghivást kapott a Kruševón szeptember végén megrendezésre kerülő „Taste of Krushevo“ étel fesztiválra.