Dana 10. 12.2021. u sali biblioteke u Novom Kneževcu održano je predstavljanje projekta iz predmeta Ekonomija i biznis! O novcu, berzama, inflaciji, kriptovalutama, elektronskom plaćanju iz ugla učenika III-1, profesora i studentkinja sa Ekonomskog fakulteta, privatnog preduzetnika i učesnice na berzama! Učenici Tamara Filipov, Bojan Stanimirov, Marina Milićev, Jovana Petrov i Stanislava Stanimirović objasnili su ekonomske pojmove. Njihova znanja o inflaciji upotpunila je Olivera Svirčev, koja je vlasnica apoteke i kroz svoje iskustvo dočarala sliku kako se poslovalo u vreme inflacije u našoj zemlji, 90-tih godina! Potom naše sugrađanke, studentkinje Dragana Popov i Anja Bajić prenele su svoje znanje o novcu koje su stekle na studijama. Po reakcijama svih prisutnih, najzapaženija je bila Milica Kalinić iz Toronta! Milica je završila dva fakulteta u Kanadi, učesnica je na berzama od 2013. godine, a danas se bavi i porezima! Nesebično je podelila svoje iskustvo i znanje o kriptovalutama i berzama. Završnu reč su dobili profesori sa Ekonomskog fakulteta, prodekan dr Vuk Vuković, dr Slobodan Marić i dr Lazar Raković! Profesori su kroz divno objašnjenje pojmova nastanka platnih krtica, objašnjenja termina kriza sa hebrejskog jezika uveličali ovaj događaj! Veoma korisno i značajno predavanje svojim prisustvom uveličali i učenici gimnazije od prvog do četvrtog razreda, Direktorica gimnazije, koja je učestvovala i u samoj organizaciji i Branislava Vignjević! Nosilac cele ideje profesorica Zorica Jolić, zahvalila se svima koji su bili deo celog projekta uz najavu za sve one koji nisu toga dana mogli da dođu, već se sprema novi projekat iz Ekonomije i biznisa, koji će realizovati učenici četvrtog razreda!