У оквиру програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“ 2010/2011 учествовало је 148 васпитно-образовних установа. Комплетан извештај предало је 69 школа, а награђено их је 26, у свим категоријама (5 предшколских установа, 11 основних школа, 3 средње школе, 6 школе за ученике са посебним потребама и школе за образовање одраслих и 1 ученички дом).

Наша средња школа „Доситеј Обрадовић“ заузела је прво место од три награђене средње школе.

Свечана додела награда за школску 2010/2011. годину била је одржана у среду, 15. 06. 2011. године у Холу Владе Војводине. Представници наше школе на додели су биле директорица школе Милица Гајин и координатор тима Мануела Пакашки. Додели су, такође, присуствовали и покрајински секретари Душанка Д. Сремачки и Андор Дели.