Средња школа „Доситеј Обрадовић“ је 20. маја 2011. учествовала у међународној манифестаци, сада већ традиционалној, под заједничким називом „МАТУРАНТСКА ПАРАДА“.

Наши матуранти су у исто време заједно са својим вршњацима из многих европских земаља, одиграли матурантски плес „КВАДРИЛ“, уз музику Јохана Штрауса.
Манифестација се одвијала у центру Новог Кнежевца, уз максимално ангажовање професора Мануеле Пакашки и Милана Манојловића који су учествовали у реализацији ове акције.

Присутне грађане су поздравили председник СО Драган Бабић, члан оптинског већа Егон Попић и директор наше школе Милица Гајин, која је свим матурантима пожелела пуно љубави, среће, лепих ствари у животу, уз обавезу да не смеју да забораве један другог, да увек памте своју школу и овај прелепи градић у којем су провели своје најлепше младалачке дане.