Dana 10.10.2011., Specijalna bolnica „Sveti vračevi“ organizovala je tribinu posvećenu adolescenciji i bolestima zavisnosti, povodom Svetskog dana mentalnog zdravlja.

Učenicima naše škole su se obratili psiholog Marijana Brkljač i dr Dragoljub Nedić.

Učenici su ovom prilikom mogli da čuju i saznaju koliko je period adolescencije bitan, jer ga karakterišu biološke, kognitivne, moralne, socijalne promene i RAZVOJ IDENTITETA LIČNOSTI. Posebno je akcenat stavljen i na psihoaktivne supstance (drogu, pušenje i alkoholizam) da je najvažnije preventivno delovanje, dok posledice upotrebe ovih supstanci nanose štetu pojedincu, porodici i društvu u celini. Da bi se prevazišli problemi sa kojima se mladi suočavaju, neophodno je da se obrate psihologu škole, kao i stručnjacima Specijalne bolnice.