На основу годишњег календара Савеза аматера Војводине и Завода за културу Војводине, 17-ог марта 2012-е године, са почетком у 10:00 часова у Дому културе у Чоки, одржана је 43. смотра рецитатора за Севернобанатски округ- Зонско такмичење.
Нашу општину су представљала три такмичара на српском језику, док на мађарском језику није било такмичара.
Поред нас, своје представнике су имале и следеће општине: Чока, Кикинда, Зрењанин, Сечањ, Житиште, Нови Бечеј и Нова Црња.

Представница наше школе ” Доситеј Обрадовић ” , била је Вања Шокловачки, ученица III разреда, која је постигла запажен успех на Општинском такмичењу, 5-ог марта 2012-е године, које је било одржано у Сали библиотеке ” Бранислав Нушић ” у Новом Кнежевцу, са песмом Весне Парун ” Да си близу ”.
Са истом песмом, Вања је учествовала и на Зонском такмичењу, али и поред изузетне увежбаности, прецизности и очигледног талента, није се пласирала на даље Покрајинско такмичење, које ће бити одржано у Сечњу, од 20-ог до 22-ог априла 2012-е године.