U okviru projekta „Ujedinjeni protiv elektronskog nasilja“, koji je realizovala Omladinska nevladina organizacija „Balkan IDEA“, iz Novog Sada, dva učenika naše škole Gere Jožef i Aleksandar Kravić su prisustvovali četvorodnevnom treningu, koji je odžan u Sremskoj Kamenici od 18.-22. avgusta ove godine.
Na treningu su obučeni kako da i u svojoj školi vode radionice na temu elektronskog nasilja i zaštite privatnosti na internetu, što su učinili početkom oktobra meseca.
Osnvni cilj ovog projekta jeste informisanje i podizanje svesti mladih o opasnostima koje se javljaju na internetu, merama bezbednosti, promociji kulture i nenasilja i unapređenje bezbednosti mladih. U ovaj projekat je bilo uključeno po dvoje mladih iz deset lokalnih zajednica iz cele Srbije.

Pogledajte VIDEO SPOT, u kojem učestvuju pomenuti učenici naše škole.