На основу договора између представника СШ”Доситеј Обрадовић” и Средње струковне школе угоститељског и туристичког смера “Ханшаги Ференц” из Сегедина, као и Средње саобраћајно-машинске школе “Чонка Јанош” из Сегедина, наша школа је дана 15.11.2012.године посетила обе школе. Циљ је био да се учврсти сарадња, да ученици и професори виде како су опремљене њихове школе, да упознају њихове методе и начине рада, да се размене искуства….Након прелепог дочека, презентовања школе, разгледања кабинета, ученици и профеори су упознали и обишли знаменитости града Сегедина, уз пратњу професора машинске школе. Након разгледања града, обишли смо и изложбу торти и посластичарских умећа у тржном центру “Аркад”. Са овог излета, како ученици, тако и професори носе прелепе утиске и лепу успомену на град Сегедин.