Према плану саобраћајног Стручног већа организована је посета сајму аутомобила у Београду дана 25.03.2015. године.
Током посете сајму све се одвијало по плану. Ученици су обишли сајам у мањим групама или заједно са професорима. На сајму се поред изложених модела аутомобила најпознатијих светских произвођача могло видети доста пратеће опреме за одржавање возила, разни алати, уља, аутогуме и осталог. Ове године је поново било електричних аутомобила, а била су и два модела хибридних аутомобила. Поред изложбе, Академија НАВАК је на полигону организовала наградну игру у вожњи спретности.
Одлазак и повратак на сајам протекао је у реду као и сама посета сајму. Ученицима се допала изложба, јер су видели доста новога, нарочито у домену одржавања и ремонта мотора и пратећих агрегата.