17.04.2015. године, ученици 1/3 разреда су са школским психологом Тајаном Гашић одлучили да помогну у чишћењу спортске сале и тиме унапреде хигијену у школи.
Иницијатива за ову акцију је потекла од представника Ученичког парламента који се често на својим састанцима бави темом хигијене у школи и тиме како и сами ученици могу да допринесу томе да сви бораве у лепшој и чистијој школи. Циљ ове акције је да се покаже да је потребно мало труда и добре воље како би школа била чистија и боље сређена. Ученици се надају да ће после ове акције сви више пазити на хигијену школе и да ће допринети домаћинском односу ученика према школи.
Ученици који су одлучили да помогну у пролећном спремању су: Ервин Бехаровић, Гизела Дукаи, Ново Лукић, Милан Хајдер, Радован Кнежевић, Денис Варвош и Немања Шустер.