Дана, 27.01.2015.године, Средња школа „Доситеј Обрадовић“ и Гимназија Нови Кнежевац, обележиле су школску славу Светог Саву и том приликом приређен је пригодан свечани програм у виду свечаног резања колача, хора и рецитала, на ком су присуствовали ученици ових школа, запослени, као и многобројни пријатељи и колеге.
Након програма, госте је дочекао богато припремљен шведски сто, који су поставили професори куварства и услуживања.
Претходно вече је у сали позоришта одржана свечана светосавска Академија на којој су учествовали ученици свих образовних установа из наше општине. Средњу школу „Доситеј Обрадовић“ представљали су Гизела Дукаи и Ервин Бехаровић, ученици првог разреда, са својим рециталом о првом српском светитељу и заштитнику наших школа.