Наша школа већ годинама уназад организује прикупљање пластичних чепова које користе за хуманитарно-еколошку акцију „Чепом до осмеха“ или их шаље на рециклажу. Од ових прикупљених чепова у оквиру „ЗА ЧИСТИЈЕ И ЗЕЛЕНИЈЕ ШКОЛЕ У ВОЈВОДИНИ“ направили смо велики амблем школе који ће бити истакнут на зиду школе.

У сарадњи са удружењем Еко центар „Тиса“ из Новог Кнежевца и са ветеринаром др Агоштон Атилом направили смо кућице за птице. Ове кућице ставили смо на дрвеће у школском дворишту на три места.

Од палета направили смо сандук за компостирање запремине 1м³. У сандук ће се одлагати органски отпад из школске кухиње. Касније ће се добијени компост користити за ђубрење баште у школском дворишту и за сађење саксијског цвећа и зачинског биља.