Огледни час у оквиру пројектне наставе изборног предмета Економија и бизнис, реализовали су ученици четвртог разреда гимназије у сарадњи са ученицама трећег разреда Економске школе из Сенте! За идеју о оваквом лепом предавању заслужне су професорице Зорица Јолић и Биљана Трампа! Уз дивно представљање светских економских криза гостију и домаћина, квиз за ученике првог, другог и трећег разреда гимназије је оставио фантастичан утисак! Професорица Зорица Јолић је час започела цитатом Дејвида Рокфелера још из 1994. године: “Све што нам треба је велика криза и нације ће прихватити нови светски поредак! Корелацијом међу предметима, професорица Биљана Трампа је веома лепо заокружила целу причу на ову тему! На размишљање поставља се питање: Да ли је на помолу НОВА СВЕТСКА КРИЗА?