У одељењу I3, 10. фебруара у току 7. и 8. часа, одржан је тимски час професора физичког васпитања Милана Манојловића и стручног сарадника Тајане Закић. Тема часа је „У здравом телу, здрав дух“. Професор Милан је објаснио због чега је битно вежбање и који су бенефити физичког вежбања, његов утицај на мишиће, кардио-васкуларни систем и хормонски статус. Потом је стручни сарадник објаснила везу између физичког и менталног здравља и како су повезани дух и тело. Констатовано је да је данашњи човек у слабом контакту са собом, да смо научени да потискујемо емоције јер немамо времена да се носимо са својим емоцијама или смо научени да није адекватно да их испољавамо. Тиме се стварају телесни оклопи, метаболички процеси се успоравају а емоције потискују све дубље. Сва енергија је у глави и у мислима а контакт са телом је изгубљен. Ученици су научили технике релаксације, како би се лакше носили са стресом и како би лакше дошли до у контакт са својим тело а самим тиме и са својим аутентичним потребама. Потом имали слободну активност на часу физичког где су могли да ослободе своју енергију на адекватан начин.